Home Sport Sporthirek Az utolsó percben mentett pontot az MTK

Az utolsó percben mentett pontot az MTK

Az MTK kétgólos hátrányt ledolgozva 2-2-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Szombathelyi Haladás–MTK Budapest 2-2 (2-0)

Szombathely, 3130 néző, v.: Berke
gólszerző: Ugrai (14.), Jagodics (36.), illetve Hrepka (50.), Thiam (93.)
sárga lap: Gosztonyi (44.), Halmosi (71.), Jagodics (88.), illetve Torghelle (45.)

Hazai fölényt hozott az első félidő, pontosabb befejezésekkel a Haladás akár 4-5 gólt is szerezhetett volna. Az MTK gyenge ellentámadásokkal próbálkozott.
A szünet után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a fővárosiak, s ennek néhány perc után meg is lett az eredménye, szépítettek. A Haladás ebben a szakaszban leginkább a védekezésre összpontosított, és kontrákból próbált veszélyeztetni. Később kiegyenlítettebbé vált a játék, a hazaiak több helyzetet is kihagytak, de – az utolsó pillanatban – újabb gólt az MTK szerzett, így döntetlen lett a vége.

Forrás: metropol; Kép: Google, illusztráció;