Home Főhírek Külföld Amiről nem, vagy csak nagyon keveset tudunk, migránsügyben.. (+18)

Amiről nem, vagy csak nagyon keveset tudunk, migránsügyben.. (+18)

Franciaország és Spanyolország készek arra, hogy lezárják kikötőiket, és utasítsák Ausztriát, hogy telepítsék ki a hadsereget a Brennerben. Az olasz segítségkérésekre adott európai válaszok, még messze nem egyeztethetőek az Unió Biztosok ülésének „előestéjén”.

A gyakorlatban Donald Trump csupán bókokkal „enyhíti” az olasz és spanyol migránsválságot, igaz, a Fehér Ház azt mondta, hogy az amerikai elnök beszélt telefonon az olasz és a spanyol kormányfővel és dicsérte „Olaszország azon erőfeszítéseit, amit az idevágó líbiai migrációs válság érdekében eddig tettek.”

„Olaszország egészét mozgósítani kell a bevándorlók befogadására és Olaszország kéri a megosztást ebben a munkában, amely szükséges ahhoz, hogy Európa továbbra is a hű elvek, a történelem és a civilizáció szerint élhessen. Olaszországnak szükséges, hogy megakadályozzák a helyzet tarthatatlanná válását, és az ellenséges akciók feléledését, amely intézkedése az országnak eddig is példásan bizonyítja azt a képességét, hogy szívesen befogad, és életteret biztosít mindazoknak a menekülteknek, akik valós okok miatt hagyták el hazájukat..,  mondta a miniszterelnök, Paolo Gentiloni a FAO-konferencián.

Korábbi adat: LAMPEDUSA, OLASZORSZÁG – 21. JÚNIUS: Az illegális bevándorlóval felszerelt hajót 2005. június 21-én látták Lampedusában, Olaszországban. A Földközi-tengeren Málta és Tunézia között a Lampedusa-sziget az afrikai és európai illegális bevándorlás egyik fő átjárója. Az Amnesty International beszámolója szerint az olaszországi szárazföldi illegális bevándorlók következetesen azt állítják, hogy visszaéltek, a központok túlzsúfoltak és nem nyújtottak jogi segítséget. Az olasz hatóságok megtagadták, hogy hozzáférjenek a központokhoz, hogy engedélyezzék az Amnesty további vizsgálatait. Az Amnesty International jelentés szerint 2004-ben 15.647 embert tartottak a központokban, 9 százalékos növekedést az előző évhez képest. (Fotó: Marco Di Lauro / Getty Images)

Eközben a miniszterelnök hozzátette: „Az olasz kezdeményezést folytán, kezdeti eredmények születtek és remélem, hogy ezt követően konkrét eredményeket tudunk majd elkönyvelni”, utalva a beszélgetésében az Európába áramló migránsok tömérdek hadára.

Egy olyan találkozó szükséges, amely „teljes jogú” háromoldalú megállapodást hozna az európai csúcson Tallinnban, Észtországban. A téma a bevándorlók ügye, amely szükséges ahhoz, hogy Európa továbbra is a hű elvek, a történelem és a saját civilizáció útján haladhasson, élhessen, ismételte Gentiloni.

Gentiloni: „Az EU-t nehéz helyzetbe hozza, ha a helyzet tarthatatlanná válik.” És ahogy az olasz miniszterelnök beszélt Rómában, az Európai Bizottság azt mondta, hogy dolgozik, hogy készítsen néhány „konkrét intézkedést” a bevándorlók ügyében. Az ülés után Franciaország, Németország és Olaszország belügyminiszterei, valamint Dimitris Avramopoulos európai uniós biztos Párizsban megbeszélték a teendőket. Az intézkedéseket az Unió-s Biztosok testülete fogja megvitatni. A találkozó megelőzi az Európai Parlament összpontosító akciójának bevezetését, így lehetőséget biztosítanak Olaszországnak, hogy részt vegyen az Elnöki a Bizottsági Ülésen. Az egyik legkényesebb kérdés: nem csak Olaszország részére lesz kötelező a hivatkozott Unió-s tanácskozás határozata, hanem minden tagállam részére, adta hírül az Ansa hírügynökség Brüsszelből.

Franciaország és Spanyolország egyezséget kötött arra, hogy együttes erővel teszik lehetővé a bevándorlók Földközi-tenger középső szakaszán a saját kikötőkben történő partraszállását.

Ausztria készen áll a hadseregének az Olaszország határain való telepítésére, így lassíthatja a földközi-tengeri migránsok belső Európába való áramlását. Ezt állította a honvédelmi miniszter Bécsben: „Azt hiszem, aktiválva lesz hamarosan a határellenőrzés és szükség minden környező ország segítségére, a hadseregek bevetésére, mondta Hans Peter Doskozil online kiadásában Daily Krone, jelezve, Ez a első lépés „elengedhetetlen, hogy lassíthassuk a migránsok olaszországi áramlását”.

Migráns megjelenés, Ong keserűsége: „Mi vagyunk a bűnbakok”

Role Ong. A Párizsban létrejött megállapodás-tervezet a belügyminiszterek részére továbbra is okozhat vitát, mert erősödik a civilek és civil szervezetek fenyegetettsége: „a megállapodás erősen korlátozza a civil fellépést és ez elfogadhatatlan, – mondja Caritas olasz, Oliviero Forti nevében, aki a bevándorlási területért felelős. De hozzáteszi a humanitárius szervezet, vannak pozitív pontok, mint például a „migránsok áthelyezése más európai országokban, amely 75% alá csökkenti az összemosódási küszöböt”, valamint „az európai viselkedési normákat nem befogadó bevándorlók kitoloncolása a kikötőkbe (Barcelona és Marseille).”

A dokumentum határozatában olvasható: nem a kormányzati szervezetek kapják a támogatást. A dokumentum háromnyelvű, többek között szabályozza a műveleteket és a finanszírozást. Nem a kormányzati szervezetek kapják a támogatást, hanem a tengeri életmentésért- és parti műveletekért felelős szervezetek. A pénz egy részét Líbia adja, cserébe ellenőrizni szeretnék a parti- és déli határait. A humanitárius szervezet vezetője így folytatja: a nem kormányzati szervezetek forrásokat felhasználó, közvetett jellegét elismerjük, de félünk, mert nem látunk egységes garanciákat – jegyzi meg a Forti -. Félünk, hogy esetleg nem vállalnak megfelelő és minőségű munkát a tengerben, ás nem ellenőrzik a bevándorlók tengeri tevékenységét a megfelelő affinitással.

A líbiai parti őrség, jelenleg megfigyelés alatt tartja a bizottsági határozattal elrendelt és kapcsolatos kérdésekben az emberiség elleni bűncselekmények felderítését, ideértve azt az esetet, amikor egy süllyedő uszály teljes személyzetét nem mentették ki.

Akkor beszélhetünk országok és nemzetek közötti eredményes együttműködésről, ha „a kapcsolatos terv számunkra elfogadható, és minden szempontból kiáll az emberi jogokért”, hogy kiemelje a Caritas.

A haditengerészet Tripoliban.

Tripoli a célpont: „Az úgynevezett civil szervezetek, amelyek megtalálhatók a Földközi-tengeren, különösen a líbiai partok előtt, nyíltan megsértik a líbiai tengeri szuverenitást, ráadásul többször, és indokolatlanul vádolták a Coast Guard-ot (parti őrséget), és az izraeli eszközöket az illegális bevándorlás elleni küzdelem tekintetében. Megakadályozzák bármilyen megállapodás betartatását az európai oldalon, mondta a szóvivő Ayyoub Qasem által megkérdezett dall’ Adn Kronos, azzal vádolva a parti őrséget, hogy ösztönzik a bevándorlók törvénytelen beáramlását, a több mint 30 afrikai ország Libián keresztül történő átvonulását és „a legkevésbé sem törődnek Líbia területének és a területi vizeinek szuverinitásával.”

Macron kijelenti: „Ne keverje össze a menekülteket és a gazdasági migránsokkal! Tartjuk a határainkat, és karban tartjuk a határainkat! Miután a berlini csúcson, a francia elnök, Emmanuel Macron visszhangozta ezt a megkülönböztetést, ünnepélyes beszédet tartott a a parlamentben. Európában helyre kell állítani az Európai Unió-t megalkotó alapító atyák eredeti gondolatkörét, nem hegemóniával, hanem összefogással” – folytatta.

Barcelona és Marseille, vonakodó kikötők.

Abból kiindulva, hogy a tanulmány is megjelöli a Barcelona és Marseille kikötőpontokat, a városok alpolgármesterei kijelentik: nem a kikötők a lényegesek, hogy a bevándorlók tudjanak hol kiszállni a „tengerből”, a kikötőkkel ők segítik a bevándorlókat a Földközi-tengerről, hanem a naponta több száz hajón beérkező menekülteket, migránsokat nem tudják elhelyezni a városok.  Elviselhetetlenül magas annak a költsége, ami a több tízezer-százezer fő migráns elhelyezésével kapcsolatos: egyrészt leszállítani őket a hajókról, bárkákról, aztán elhelyezni őket a kikötőkben, utána élelmezni, ruházni, ellátni gyógyszerrel, infratruktórával. Ezeknek az embereknek szükségük van a házra ahol laknak, de nem rendelkeznek a beköltözéshez semmilyen eszközökkel, így azt is a rendelkezésre kell bocsájtani akkor, amikor a városi lakosság egy része is segélyezendő. „Nem tudjuk befogadni a bevándorlókat ilyen körülmények között”, mondja a BFMTV Dominique Tian, ​​Marseille alpolgármestere.

Spanyolország

Spanyolország már szintén gondoskodik érkező bevándorlók fogadásáról: Marokkó, Algéria és az Afrikai Atlanti-óceán, bár sokkal kisebb számban, mint Olaszországban. Ezen felül, az állami, migrációra elkülönített kormányzati források nagy része a rendelkezésre áll a gazdasági migránsok visszaszármaztatására, akik nem jogosultak a menedékjogot igénylésére.

Adatok

A Földközi tengeri kikötőkben, a 2017-es esztendőben eddig, több mint 85.000 kirakodás történt. Ez 20%-kal több mint a tavalyi évben.Vezető a nemzetiségek, akik így jöttek: nigériaiak (13516 esetben), bangladesiek (7993 esetben), guinea-iak (7538 esetben), valamint elefántcsont-partiak (7151 esetben). A kíséret nélküli kiskorúak száma 9 761-re emelkedett.

„Lombardia otthont adtunk a menekültek 13%-ának, ezt követik a következő városok: Lazio és Campania (9%), Piemonte, Emilia Romagna és Veneto (8%).

Az áttelepítés elvének megfelelően más európai országokba irányuló menedékkérők száma 7.396.

Következtetés

„Olaszország nem képes egyedül kezelni a migránskérdést, nem képes több menekültet befogadni az Európai Unió, a polgári demokrácia és az emberiesség elveinek szem előtt tarásával.„Persze nem szabad azt gondolni, hogy Olaszországban kell a felelősséget keresni az összes be nem fogadott bevándorlóért.” Erre azt mondta Vincent Cochetel, az UNHCR különmegbízottja a Földközi-beszédében, Genfben: „több szolidaritásra van szükség minden ország és nemzet részéről”.

Az ENSZ-ügynökség tervezi, hogy javasoljon egy „regionális elosztási, teherviselési mechanizmust”, a terhek és felelősség megosztását más országokkal, nemezetekkel.

Örök tanulság egy nemzetközi humanutárius vezető tollából:

Amikor Európa megosztott és féltékeny, csak kisbolt-érdekeket képvisel, akkor nem segít senkinek, vagy csak részben segít mindenkinek! Ez bizonyosan nem az európai érdek!

Irodalom: Republica, A szellemi disszidens, Tes, ucanews.com, YouTube, The Messenger, The Gazette, Tgcom 24, dagospia, ilgiornale, Press Online, The Messenger, Bergamonews, Reggio este, a Post, lavocedinewyork, rádió In Blu, operadonguanellacomo, PrimoPiano Molise, laprensa.peru.com, af.eureporter, Vita, padretelmofigueiredo.blogspot.com, lavocedellisola, Twitter, a The Daily, Sicilia News 24, farodiroma, Detsky-nabytek , independentsentinel, elvárások, Wikipedia

Forrás: HIRMAGAZIN.EU online média

Szólj hozzá, vagy írd meg véleményedet, akár NÉVTELENÜL is, ide: sajtoiroda@hirmagazin.eu

 

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.
Exit mobile version