Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Áll a balhé Pakson: törésvonalra és silány anyagból épülne az erőmű? .....

Áll a balhé Pakson: törésvonalra és silány anyagból épülne az erőmű? .. Na, egy újabb magyar szakmunka van készülőben? .. – Szólj hozzá!

Paks2 engedélyei egy éve csúsznak, ez szakmai problémákra utal/Fotó:Northfoto

Az információk nem megerősített forrásból származnak..

Az Országos Atomenergia Hivatal nem tartja kellően kidolgozottnak Paks2 engedélykérelmét, elsősorban azért, mert nem veszi figyelembe, hogy a tervezett építkezés alatt aktív törésvonal van.

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) kifogásolja a Paks 2-es orosz atomerőműterv úgynevezett létesítési engedélykérelmét – írja meg nem erősített információira hivatkozva a Direkt36. Az elbírálást végző szerv szerint a legfőbb komoly probléma, hogy az egyik tervezett blokk alatt a földtani kutatások szerint aktív törésvonal fut. Ugyanakkor az OAH hivatalos megnyilvánulásaiban a törésvonalak veszélyességére vonatkozó felvetéseket a rendszeresen visszautasítja.

A portál szerint az OAH nem tartja elég alaposnak a tavaly nyáron benyújtott anyagot, a vitatja benne foglalt állítások alátámasztottságát. A cikk eme felvetéseket kapcsolatba hozza az OAH korábbi főigazgatója, Fichtinger Gyula ez év áprilisi, váratlan távozásával is. Szakértők kétségkívül furcsállják, hogy a szakember a hatóság messze legnagyobb feladatának számító Paks 2-es létesítési eljárása közepén úgy állt fel, hogy lépésének okaira azóta sem adott magyarázatot.

Még több bűnügyi hír, és baleseti hír!

Miközben az Országos Atomenergia Hivatal a az elmúlt harminc év legfontosabb és legnagyobb beruházási összeget képező munkáját végzi – Paks2 engedélyezési terveinek elbírálását –, több tényező van, amelyek azt jelzik, hogy a kormány nem szeretné, ha az orosz gigahitelből megépülő létesítmény kivitelezése elé bármilyen akadály gördülne.

Így a portál árulkodónak tartja, hogy kormány az OAH gyökeres átalakítását célzó, vitatott módosító csomagot terjesztett a parlament elé. Bár az irat egyik oldalról növeli a hatóság önállóságát – amit a kormány, illetve az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) helyett, jóval nagyobb személyügyi és anyagi mozgásteret is biztosítva, a parlament alá rendelnének –, bírálói szerint az indítvány még a választások előtt legalább kilenc évre Orbán Viktor – később szinte leválthatatlan – jelöltjét ültetné a hatóság élére.

blikk nyomán

Hirmagazin.eu

Exit mobile version