Home Tudástár Technika, kommunikáció 5 menő alkalmazás, amiről érdemes többet tudnod

5 menő alkalmazás, amiről érdemes többet tudnod

mobil facebook social media
magyar gyerekek angolul beszélgetnek a világ legkülönlegesebb snack jeit kóstolgatva

Manapság már több millió alkalmazás tölthető le a Google Play és az Apple App Store áruházakból.

Sokakat foglalkoztat az a kérdés, hogy az egyes alkalmazások mitől lesznek sikeresek, illetve mi az oka annak, hogy mások pedig eltűnnek. Ehhez talán érdemes megnézni azokat az alkalmazásokat, amelyek világszerte népszerűek. Éppen ezért felsorolunk öt olyan alkalmazást, amelyek mindenki által ismertek, és megnézzük, hogy milyen funkciókat kínálnak. Ez már csak azért is fontos, mivel általában ezek adják azt a plusz hozzáadott értéket, amelyek megkülönböztetnek egy-egy appot a versenytársaktól. Ez természetesen a kisebb alkalmazások esetében is igaz. Ha például szeretsz játszani, akkor hasznos lehet, ha külön meg tudod keresni a Paysafecardot elfogadó online kaszinók listáját, vagy éppen a kedvenc mozifilmed kezdési idejét. De nézzük is meg, hogy melyek tekinthetőek ma a legismertebb alkalmazásoknak, és mit érdemes tudni róluk.

Instagram

A világ egyik legnagyobb közösségi médiaplatformja, az Instagram 1,4 milliárd havi felhasználójával egyszerű kapcsolatot kínál képeken és videókon keresztül. A 2010-ben indult és 2012-ben a Facebook által felvásárolt Instagram rendkívül népszerű az ezredfordulósok és a Gen-Z generációsok körében. És hogy mi az, amit az Instagram igazán jól csinál? A „történetek” funkció először az Instagramon jelent meg, mielőtt elterjedt volna a Facebookon, megkönnyítve a videók és fotók rögzítését, amelyek 24 órán belül automatikusan eltűnnek. Emellett lehetővé teszi az alkalmazáson belüli videó- és fotószerkesztés a helyszíni feltöltésekhez is.

Spotify

A Spotify az egyik legnépszerűbb alkalmazás a zenei térben. Folyamatosan fejlesztette a mobilalkalmazás dizájnját, a streaming minőségét és a zenei megosztási képességét. Az alkalmazásnak van egy reklámokkal támogatott ingyenes verziója, míg a Spotify prémium tagság eltávolítja a hirdetéseket és további funkciókat biztosít. A Spotify lehetővé teszi az offline zenehallgatást a prémium tagok számára, így a felhasználók letölthetik a nekik tetsző dalokat, és internetkapcsolat nélkül hallgathatják azokat. A lejátszási listák követése és megosztása lehetővé teszi a felhasználók számára az új zenék megosztását és felfedezését. A Neked készült lejátszási listák keretében pedig az alkalmazás algoritmusa a preferenciáid alapján küld neked új zenéket.

Netflix

A Netflix egy előfizetéses video-on-demand alkalmazás. Ez a világ első számú előfizetéses Over the Top (OTT) médiaszolgáltatása, amely több eszközön, többek között mobilon is elérhető. A Netflix folyamatosan frissíti hatalmas filmkínálatát a legújabb és legelismertebb filmekkel és műsorokkal számos műfajban. 2020 végén a Netflixnek több mint 204 millió fizető előfizetője volt, és az amerikaiak 47%-a a Netflixet részesíti előnyben bármely más videó streaming szolgáltatással szemben. És hogy mi az, amiben a Netflix kiemelkedő? A felhasználók által kedvelt tartalmak alapján tett javaslatok nem csak azt tették lehetővé, hogy a Netflix a felhasználókat lekösse, de ez a Netflix által készített eredeti tévéműsorok elterjedéséhez is vezetett.

Az offline megtekintés lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy letöltsék a műsorokat és filmeket, hogy később a metróban vagy bárhol máshol, ahol nincs adatátviteli szolgáltatás, megnézhessék őket. A szülői felügyelet lehetővé teszi a szülők számára, hogy könnyedén ellenőrizzék a gyermekeik által a családi csomagban letöltött tartalmakat, és mindezt az alkalmazáson keresztül tehetik meg.

TikTok

A TikTok egy népszerű alkalmazás, amelyet a pekingi székhelyű ByteDance cég készített rövid videók készítésére és megosztására. A platform legnépszerűbb műfajai közé tartozik a szájbarágós és táncos műfajok, de sokan használják rendkívül kreatív rövidfilmek készítésére is. A TikTok egykor a 18 éven aluliak kedvence volt, mára azonban a főáramba került. Ez többek között annak is köszönhető, hogy egy rendkívül hatékony algoritmus kitalálja, hogy a felhasználók mit szeretnének látni, és folyamatosan visszajárnak. Persze, minden közösségi oldal ezt csinálja, de a TikTok hihetetlenül „ragadós” – az átlagos felhasználó naponta 52 percet tölt az alkalmazáson, és a havi felhasználóik 90%-a naponta hozzáfér az alkalmazáshoz. Az automatikus szűrők lehetővé teszi, hogy mindenki egy kicsit jobban nézzen ki a kamerában. Lehet, hogy ez nem a legjobb az önelfogadás és a testpozitivitás tanítására, de az biztos, hogy az elkötelezettséget növeli. A duett funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy különböző eszközökön együttműködve csoportos videókat készítsenek.

YouTube

A YouTube a világ legnépszerűbb videoplatformja. A szórakoztató és eredeti tartalmak kincsesbányája, amely alkotók millióinak segít felvenni és megosztani munkájukat a világgal. És hogy miért lehete ennyire sikeres hosszú évek óta? A videófejezetek lehetővé teszik az alkotók számára, hogy a hosszabb videókat szakaszokra bontsák, így a nézők a kívánt „fejezetekre” ugorhatnak, és átugorhatják az őket nem érdeklő szegmenseket. Könnyen elérhetőek a feliratozó gombok, így a nézők bármely videón láthatják a feliratokat. Sőt, maga a Feliratkozás gomb is fontos innováció, hiszen ezzel a felhasználók egyetlen kattintással feliratkozhatnak kedvenc alkotójuk csatornájára. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók minden alkalommal értesítést kapnak, amikor az alkotó új videót tesz közzé, ezáltal növelve az elkötelezettséget és a platform növekedését.

 

Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.
Exit mobile version